DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023

6500.00 TL
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023
 • DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023

DOĞU AKDENİZ TURU

(PAMFİLYA-KİLİKYA)

05-10 HAZİRAN 2023

ANTALYA-ALANYA-ANAMUR-SİLİFKE-MERSİN-TARSUS-ADANA-ANTAKYA(HATAY)

5 GECE - 6 GÜN

4 GECE KONAKLAMA

1 ŞUBAT'A KADAR

8.000 TL YERİNE

6.500 TL

Turlarımızda Kademeli Fiyat Sistemi Mevcuttur.

Tur Tarihi Yaklaştıkça Fiyat Değişmektedir.

Tur Hareket Noktaları:
22:00 Tekirdağ Sahil Turuva Önü 
23:00 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi Arkası ve Orion AVM Önü
23:30 Silivri Kipa Karşısı Üst Geçit (İstanbul İstikameti Durak Büfe) 
00:15 Mahmutbey Gişeleri (İbrahim Tatlıses Köprüsü)
00:30 Kavacık Otobüs 

1.Gün :Çorlu’dan Hareket 

2.Gün :ÇORLU-ANTALYA

Sabah erken saatlerde Antalya’ya varıyoruz. AŞAĞI DÜDEN ŞELALESİ’ne hareket ediyoruz.Düden Çayı’nın 40 m yükseklikten Akdeniz’le buluştuğu doğal güzelliği görerek, fotoğraflarımızla bu anları ölümsüzleştiriyoruz. Daha sonra, Antalya’nın en güzel semtlerinden bir tanesi olan LARA’yı panoramik görerek, ANTALYA’da şehir turuna çıkıyoruz. ANTALYA KALEİÇİ’nde tarihi sokaklarını rehberimiz eşliğinde keyifle gezip, serbest zaman veriyoruz. Ardından, Türkiye’de en iyi korunmuş antik tiyatrolardan biri olan ve muhteşem bir mimariye sahip ASPENDOS TİYATROSU’nu gezmeye gidiyoruz. Rehberimizin bilgilendirmeleri eşliğinde gezimizi tamamlayıp, rotamızı Pamfilya bölgesinin en güzel kenti PERGE’ye çeviriyoruz. Perge Antalya il merkezine 15 km uzaklıkta Aksu ilçesi sınırlarında yer almaktadır. Perge son yıllarda yapılan arkeolojik kazılarda ortaya çıkan eserleriyle tarih severleri çok fazla heyecanlandıran kentlerimizin başında gelmektedir. Ne denli zengin bir kent olduğunu, aristokrasisinin ve sanat anlayışının ne kadar  yüksek olduğunu ziyaretimiz esnasında sizlerde keşfetme şansına sahip olacaksınız. Onbin kişilik stadyumu, ihtişamlı kent kapıları, kutsal alanları, devası hamamları, tiyatrosu, sonu bir türlü görünmeyen sokakları, süs havuzları ile çağının çok çok ötesinde bir kent olan PERGE’yi rehberimiz anlatımlarıyla geziyoruz. Perge  ziyaretimizin ardından,otelimize yerleşme akşam yemeği ve konaklama .

3.Gün: SİDE-SİDE ANTİK KENTİ-MANAVGAT ŞELALESİ-ALANYA-DAMLATAŞ MAĞARA-KIZILKULE-ANAMUR

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, ülkemizin önde gelen turizm merkezlerinden biri olan SİDE’ye geçiyoruz. Tarih ve denizin bir araya geldiği SİDE ANTİK KENT’te, Antik Tiyatro, Agora, Side Arkeoloji Müzesi ve Apollon Tapınağı’nda rehberimizin anlatımlarını dinliyoruz.  Apollon Tapınağı'nın denize kıyısında  olması sebebiyle, çok güzel fotoğraf ve video çekimleri yapabilirsiniz. Daha sonra SİDE ÇARŞI’nda alışveriş için serbest zaman veriyoruz. Buradan yönümüzü  bir doğa harikası  olan MANAVGAT ŞELALESİ’ne  çeviriyoruz. Muhteşem bir doğa manzarasına sahip olan şelalede, huzur verici keyifli anlar geçiriyoruz. Tekrar otobüsümüze biniyor ve ALANYA’ya hareket ediyoruz. Burada  DAMLATAŞ MAĞARASI’nı ve Alaaddin Keykubad’ın adına kurulan ALANYA’daki Selçuklu varlığının simgesi KIZILKULE’yi geziyoruz. Alanya gezimizi tamamlayıp, manzaralı bir yolculukla ANAMUR’a varıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.Gün: SİLİFKE-AYA THEKLA KİLİSESİ-GÖKSU KÖPRÜSÜ-NARLIDERE-ÜÇ GÜZELLER MOZAİK MÜZESİ-CENNET CEHENNEM MAĞARASI-ASTIM DİLEK MAĞARASI-ZEUS TAPINAĞI ve KİLİSESİ- KANLI DİVANE ANTİK KENT-KIZ KALESİ-KORYKOS ÖREN YERİ-MERSİN

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, muz bahçeleri arasında yaptığımız yolculukla MAMURE KALESİ’ni panoramik gözlemleyerek SİLİFKE’ye varıyoruz. Burada Hıristiyanlıkta çok önemli yer olan AYA THEKLA Yeraltı Kilisesi’ni rehberimiz eşliğinde geziyor,  SİLİFKE KALESİ’ni,  tarihi GÖKSU KÖPRÜSÜ’nü  görüyoruz. Sonrasında lagos balığı ve kaya koruğu turşusu ile ünlü, NARLIKUYU BELDESİ’ne geçiyor ve ÜÇ GÜZELLER MOZAİK MÜZESİ (restorasyon çalışmaları tamamlanırsa) gezebilme şansına sahip olacağız. Diğer ziyaret noktalarımız olan dünyaca bilinen CENNET–CEHENNEM MAĞARASI’nı, ASTIM DİLEK MAĞARASI’nı ZEUS TAPINAĞI ve KİLİSESİ’ni gezmek üzere serbest zaman veriyoruz. Turumuzun devamında hikâyesini rehberimizden dinlerken büyüleneceğiniz, MERSİN’in simgelerinden olan meşhur KIZ KALESİ’önünde hatıra fotoğraflarımızı çekip, deniz kıyısında bulunan ve KORYKOS ÖREN YERİ’ni panoramik olarak görerek, Hitit dönemiyle başlayıp, Helenistik, Roma, Bizans ve Ermeni dönemleriyle devam eden tarihsel süreci hakkında rehberimizin bilgilendirmelerini dinliyoruz. Mersin sahil turuBALIKÇI BARINAĞI ve LİMAN turumuzu gerçekleştirip, MERSİN’ deki otelimizde Akşam yemeği ve konaklama.

5.Gün: TARSUS-ESHAB-I KEYF-NUSRAT MAYIN GEMİSİ-KLEOPATRA KAPISI-ST.PAUL KUYUSU-DANYEL PEYGAMBER MAKAMI-KIRK KAŞIK BEDESTENİ-TARSUS ŞELALESİ-ROMA MEZARLARI-ADANA-TAŞ KÖPRÜ-SABANCI MERKEZ CAMİİ-KAZANCILAR ÇARŞISI

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, ünlü Romalı komutan MARCUS ANTONİUS ile KLEOPPATRA arasında aşkın yaşandığı yer olan TARSUS a hareket ediyoruz. Tarsus’ta gezimize bütün kutsal kitaplar da adı geçen YEDİ UYURLAR MAĞARASI (ESHAB-I KEHF) ile başlıyoruz. Eshab-ı Keyf diye adlandırılan ve kutsal kişiler olarak bilinen, Hıristiyanlarca 7, Müslümanlarca 8 evliya olarak kabul edilen Yemliha, Mekselina, Mislina, Mernuş, Sazenuş, Debernuş ve Kefeştetayuş adındaki yedi genç ve köpekleri Kıtmir’e ait olduğu söylenen ve burada yüzyıllarca uyuduklarına inanılan mağarayı ziyaret ediyoruz. Mağaradaki gezimiz sonrası, Çanakkale Savaşlarında vermiş olduğu hizmetle tüm dünyanın dikkat kesildiği NUSRAT MAYIN GEMİSİ’ni, Mısır'ın ünlü kraliçesi Kleopatra'nın sevgilisi Romalı General Antonius ile Tarsus'da buluşmak üzere geldiklerinde şehre girdikleri kapı olan KLEOPATRA KAPISI’nı (Liman Kapısı) HZ. İSA’nın Havarilerinden ST.PAUL KUYUSU’nu ve Danyal Peygamber Makamını ziyaret ediyoruz. Tarihi ve kültürel dokusuyla ilgi çeken Tarsus Evleri’ni rehberimiz eşliğinde gezerek Tarsus'un tarihsel birikiminin kanıtlarını gözlemliyoruz. Sonrasında, Tarsus' un en önemli tarihi yapılarından biri olan KIRK KAŞIK BEDESTENİ’ni geziyor ve BERDAN ÇAYI üzerinde, 5 metrelik yükseklikten dökülen TARSUS ŞELALESİ ve ROMA MEZARLARI’nı  görerek, bir diğer gezi noktamız olan   ADANA’ya hareket ediyoruz  SEYHAN BARAJ GÖLETİ etrafında otobüsümüzle gezintimizi yapıp, şehrin simgesi olan Taş Köprü`yü   fotoğraflıyor ve Türkiye`nin  en büyük 2.ci camii olma özelliğine sahip olan SABANCI MERKEZ CAMİ’ni ziyaret ediyoruz, Kazancılar Çarşısı’na geldiğimizde alışveriş için serbest zamanı veriyoruz.Sonrasında Hatay’a doğru yol alıyoruz. Hataydaki otelimize yerleşme,akşam yemeği ve konaklama. 

6.Gün:HATAY(ANTAKYA)-NECMİ ASFUROĞLU ARKEOLOJİ MÜZESİ-ARKEOLOJİ VE MOZAİK MÜZESİ-ST.PIERRE KİLİSESİ-ANTAKYA EVLERİ-HABİBİ NECCAR CAMİİ-UZUN ÇARŞI-HARBİYE ŞELALELERİ

Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından, rehberimizin bilgilendirmeleriyle ÇAN, EZAN, HAZZAN sesinin birlikte duyulduğu kent HATAY’ı (Antakya) gezmeye başlıyoruz Antakya’ya varıyoruz. Kentte dikkatimizi ilk çekecek nokta şehri boydan boya ikiye bölen Asi Nehri olacaktır. Geniş mozaik koleksiyonuyla dünyanın en önemli müzelerinden biri olan Antakya Arkeoloji müzesini geziyoruz. Bu arada taş eserler ve mozaik sanatıyla ilgili bilgileri rehberimizden aldıktan sonra bir sonraki durağımız, Hristiyanlık tarihinin Kadim Kilisesi olan, Habib-i Neccar Dağı eteklerindeki St. Pierre Kilisesini görüyoruz. 1996 tarihinden beri hac merkezi olarak tanınmış bu kilisede rehberimizin verdiği bilgileri dinleyip, Anadolu’nun ilk camisi olan Habib-i Neccar Camii ile gezimize devam ediyoruz. Eski Antakya Evlerinin arasında serbest zaman veriyoruz. Antakya’nın modern halini bize unutturacak olan Uzun Çarşıya giriyoruz. Antakya'dan 12 km ileride Daphne ve Apollon'un Aşklarının geçtiği Harbiye'ye (Dafne) giderek mesire yeri olan Küçük Şaleleri görüyoruz. İpek ve defne ağacı, sabun vb. ürünleri alıp, kültür dolu bu harika turumuzu sonlandırıyoruz ve dönüş yolculuğuna geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

*Mercedes Lüks Travego veya Tourismo Otobüslerle Ulaşım
*4 Gece Yarım Pansiyon Konaklama
*Çorlu Travel Araç İçi İkramları (sıcak ve soğuk içecekler,çay,kahve ve kek)
*Program Dahilindeki Çevre Gezileri
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehber
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
*
ÇORLU TRAVEL Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
*Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
*Seyahat İptal Güvence Paketi (100 TL)

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. Çocuk
05.06.20236.500,00 TL9.250,00 TL 6.500,00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 5 Yaş 2.750,00 TL
6 - 12 Yaş 4.500,00 TL

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

DOĞU AKDENİZ TURU (PAMFİLYA-KİLİKYA) - 05-10 HAZİRAN 2023 HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2