GÜNÜBİRLİK GELİBOLU ŞEHİTLİK TURU 25 EKİM 2020

150.00 TL

GÜNÜBİRLİK GELİBOLU ŞEHİTLİK TURU

25  EKİM 2020

150 TL

NAMAZGAH ve MECİDİYE TABYALARI-SEYİT ONBAŞI-ŞAHİN DERE SARGI YERİ-ŞEHİTLER ABİDESİ-YAHYA ÇAVUŞ-ALÇITEPE KÖYÜ-57.ALAY-CONK BAYIRI-BİGALI KÖYÜ

Tur Hareket Noktaları;
04:30 Çerkezköy Eski Otogar Önü
05:30 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi arkası 
06:00 Tekirdağ Sahil Truva Önü
06:30 Malkara Pullukçu Petrol
06:30 Keşan Ensaray AVM Işıklar

NOT:Hareket saatinden 20 dakika önce kalkış noktasında bulunmanız gerekmektedir.

  NAMAZGAH VE MECİDİYE TABYALARI-SEYİT ONBAŞI-ŞAHİN DERE SARGI YERİ ŞEHİTLİĞİ-ŞEHİTLER ABİDESİ-YAHYA ÇAVUŞ-ALÇITEPE KÖYÜ-57.ALAY-CONK BAYIRI-BİGALI KÖYÜ

Sabah saatlerinde Gelibolu Yarımadasında oluyoruz. Kilitbahir Kalesini panoramik olarak görüyoruz. İlk gezi noktamız Namazgah ve Mecidiye Tabyaları oluyor. Ardından Çanakkale’nin ün salmış kahramanlarından Seyit Onbaşı ile gezimize başlıyoruz. Çanakkale muharebeleri sırasında kaldırdığı top mermisiyle ünlenen ve tarihe geçen Kocaseyit’in hakkında rehberimizden bilgiler alıp fotoğraf molası veriyoruz. Çanakkale Savaşı esnasında korunaklı ve suyun yakın olduğu, aynı zamanda cephe ve cephe gerisi arasında ulaşımın kolay sağlandığı noktalara büyük sağlık tesisleri kurulmuştur. Savaş esnasında Sargı Yeri olarak adlandırılan bu merkezler, günümüzün cephe hastanelerinin yerini tutmaktadırlar. Gerisinde bulunan Soğanlı dere hastanesine göre daha küçük olan Şahindere sargı yeri, güney cephesi gerisinde önemli bir sağlık merkezi olmuştur. Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan şehitliklerimiz genel bir düzenleme ile tek bir mimari örneğe göre restore edilmişlerdir. Yapımlar esnasında Şehit kabirlerine zarar vermemek adına kabirlerin bulunduğu alanların yakınına yapılmışlardır. Şahindere sargı yeri şehitliği de aynı mimari özelliğe sahiptir. Burada bulunan şehitlerimizin memleketleri enveriye adı verilen asker başlıklarının alın kısımlarına yazılarak hilal ay biçiminde dizilmiştir. Çanakkale şehitler anıtı Türk’ün tükenmezliğinin simgesi, birlik ve beraberliğimizin kanıtıdır. Çanakkale savaşlarında şehit düşen yaklaşık 253 bin şehidimizi simgeleyen abidelerin en görkemlisidir. Burada vereceğimiz fotoğraf molasının ardından Yahya Çavuş’a geçiyoruz. Ezineli Yahya Çavuş Çanakkale Savaşı esnasında 25 Nisan 1915 Ertuğrul Koyu çıkarmasında gösterdiği kahramanlık ile savaşa damgasını vurmuş kahramanımızdır. Şehitlik gezilerimizden sonra Alçıtepe köyünde öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Yemek molasından sonra Anzak Koyunu panoramik olarak görüyoruz. Anzakların, Çanakkale Savaşı sırasında bu koya çıkarma yapmalarıyla ünlenmiştir. Çanakkale Savaşı’nda düşmanı Conkbayırı'nda bozguna uğratan M.Kemal önderliğindeki alayın kabirlerinin bulunduğu yer olan 57. Alay Şehitliğini ziyaret ediyoruz. Çanakkale savaşlarının kilit noktalarından biri Conkbayırı ve kilit isimlerinden biri de şüphesiz Mustafa Kemal Atatürk’tür. Atatürk’ün Türk Milletinin nazarında ilk kez tanındığı ve millete bağışlandığı yerdir Conkbayırı. Son olarak Bigalı Köyünde serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası Çorlu’ya dönüşe geçiyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

*Mercedes Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım 
*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler,çay,kahve,kek,su)
*Program Dahilindeki Çevre Gezileri
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehberle
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
*
ÇORLU TRAVEL Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları
*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
*Turda Alınan Yemekler

Tur Fiyatları

TarihKişi BaşıÇocukTaksitler
25.10.2020150.00 TL0 - 4 Yaş Ücretsiz
5 - 12 Yaş 135.00 TL
Taksitler »
Turun düzenlendiği günler:Pazar

1.Ek Bilgiler

Ulaşım Araçları

Mercedes Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, koltuk arkası tv ve USB girişi, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

2.İptal Şartları

*Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur. Kesin kayıtlar ödemenin tamamı yapıldığında gerçekleşmektedir. 
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez.Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
*Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı tercih edilmelidir.
*Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.
*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda sürekli bulundurmanız geren eşyaları el bagajına almayı unutmayınız.
*Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan 1 gün önce lütfen tur kalkış saatini ve buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. 
*İptaller son 3 güne kadar yapılmaktadır.
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Çorlu Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Çorlu Travel'in sorumluluğu yoktur.
*Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
*Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmaktadır.
*Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
*Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
*Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb.haklar geri iade edilmez.
*0-3 yaş çocuk ücretsizdir ve koltuk verilmez. Çocukla katılacak misafirlerimizin bizi önceden bilgilendirmesini rica ederiz.
*Turu satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan kullanım sözleşmemizi kabul etmiş olur.
https://www.corlutravel.com/icerik-2570027-konaklama_tur_kayit_sozlesmesi.html

3.Vize Bilgileri

GÜNÜBİRLİK GELİBOLU ŞEHİTLİK TURU 25 EKİM 2020 HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2