GALATYA (ÇORUM-AMASYA-TOKAT-SİVAS) TURU

850.00 TL

GALATYA TURU (ÇORUM-AMASYA-TOKAT-SİVAS) TURU

HATTUŞAŞ ve ALACAHÖYÜK DAHİL

17-20 EYLÜL 2020

850 TL

4 GECE-3 GÜN

2 GECE YARIM PANSİYON KONAKLAMA

Tur Hareket Noktaları;
20:00 Çerkezköy Eski Otogar Önü
20:00 Tekirdağ Sahil Truva Önü
21:00 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi Arkası
21:30 Silivri E-5 Halk Bankası Önü
22:00 Mahmutbey Gişeler İbrahim Tatlıses Köprüsü Altı
22:15 Kavacık Otobüs Durağı

1.GÜN: Gezimiz saat 21.00’de hareket ile başlar. İstanbul, İzmit,Ankara'yı takiben Boğazkale'ye doğru hareket ediyoruz.

2.GÜN: Sabah dinlenme tesislerinde vereceğimiz serbest zamanda kahvaltı almak isteyen misafirlerimiz ekstra olarak alabilirler. Kahvaltı molamızdan sonra Boğazkale ilçesine hareket ediyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde bulunan Hattuşaş’ta görkemli Hitit imparatorluğundan günümüze kalan Sur Duvarları, Aslanlı Kapı, Hitit taş işçiliğinin en güzel örneklerinden Sfenksli Kapı, 70 metrelik tünelin başlangıç noktası Yer Kapı ve Kral Kapı’yı gezip fotoğraflıyor; ardından Hattuşaş’a 2 km uzaklıkta bulunan Hitit Hava Tapınağı Yazılıkaya’da Hitit tanrı ve tanrıçalarının binlerce yıllık kabartmalarını yerinde görüyor ve rehberimizin anlatımlarıyla Hitit sanat ve kültürü hakkında bilgilendiriliyoruz. Daha sonra Alacahöyük Örenyeri ve Müze ziyaretini yapıyoruz. Anadolu’da kurulmuş ilk uygarlık olan Hitit İmparatorluğu’nun başkenti, Hititlerin büyüleyici kalıntılarıyla süslü Hattuşaş’a ev sahipliği yapan Çorum’a varıyoruz. Saat Kulesi ve Çorum Müzesi ziyaretimiz sonrasında leblebi alışverişi için serbest zaman veriyoruz. Serbest zaman sonrası otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

3.GÜN: Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Amasya’ya hareket ediyoruz. Şehzadeler Diyarı Amasya’ya hareket ediyoruz. Burada öncelikle, Anadolu’nun en nadide İlhanlı miraslarından biri olan Amasya Darüşşifası ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. 13.yy Amasya’sında hastane işlevi ile şifa dağıtırken, dönemin ünlü hekimlerinin görev yaptığı bir Tıp Merkezi olarak hizmeti görmüş olan yapı bugün Sabuncuoğlu Tıp ve Cerrahi Tarihi Müzesi adıyla ziyaretçilerini ağırlamaktadır. Ardından; Türkiye’nin en zengin tarihi sunumlarından birine sahip Amasya Arkeoloji-Etnografya-Mumyalar Müzesi’ni geziyoruz.  Hititlerden Antik Dönem medeniyetlerine, İlhanlılardan Selçuklular’a ve Osmanlı’ya uzanan büyük bir tarih koridoruna sahip olan Amasya Müzesi’ni gezdikten sonra II. Beyazıt döneminde inşa edilmiş, şehrin en güzel yapılarından olan II. Beyazıt Külliyesi’ni ziyaret ediyoruz. Ardından Amasya’da doğmuş veya şehzadelik yapmış Osmanlı sultanlarının büstlerinin bulunduğu Şehzadeler Parkı’nı ziyaret ediyoruz ve Yeşilırmak, Amasya Kalesi, Kaya Mezarları ve Yalıboyu Evleri hakkında bilgiler alıyoruz. Öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Öğle yemeği sonrasında Tokat’a hareket ediyoruz. Yeşilırmak’ın hayat verdiği bereketli topraklarda can bulmuş, Tokat gezimize başlıyoruz. Eski Tokat Millet Vekili Mustafa Vasfi Süsoy`a ait, Mustafa Kemal ATATÜRK`ün 26 Eylül 1924 tarihinde eşi Latife Hanım ile birlikte misafir olduğu konağı bugünkü ismiyle Atatürk Evi`ni görüp, yürüyerek yapacağımız gezimizde Aşevini ve yenilenen yüzüyle harika bir müze olan Tokat Müzesi geziyoruz. Vereceğimiz serbest zaman sonrasında gezimizde Sulu Sokağı keşfetmeye başlıyoruz. Tokat Gökmedrese, Anadolu Selçuklu Mirası’nın en değerli eserlerinden biri olan bu yapıyı gördükten sonra, Osmanlı Dönemi’nde Tokat’ta ticaretin kalbinin attığı merkez olan, ülkemizin en güzel tarihi hanlarından Taşhan’ı geziyoruz. Burada vereceğimiz alışveriş molasında has nohut mayalı cevizli çöreği, Tokat yazması, Zile pekmezi, Tokat’ın çalma pekmezi kızılcık, kuşburnu veya alıç marmeladı, Tokat yaprağı, akzambak, ardıç ve mürver reçelini salça, çemen gibi yöresel ürünlerin alışverişini yapabilirsiniz. Serbest zaman sonrası otelimize yerleşme ve akşam yemeği.

4.GÜN: Sabah otelde alınan kahvaltı sonrasında Sivas’a doğru hareket ediyoruz. Sivas; Anadolu’nun Türk-İslam Kültürü ile tanıştığı Beylikler Dönemi’nde Danişmentlilere merkez olmuş, Selçuklular tarafından askeri karargah olarak kullanılmış, Atatürk’ün Milli Mücadele Dönemi’nde iz bıraktığı etkileyici bir kültür kentidir Sivas’a ulaştığımızda ilk olarak, Cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı 4 Eylül Kongre Binası’nı geziyoruz. Ardından Kale Camii ve Şifaiye Medresesi'ni geziyoruz. Mondros Mütarekesi’nin reddedildiği, tam bağımsızlık ve milli egemenlik ilkelerinin temel prensip olarak kabul edildiği, manda ve himayenin yok sayıldığı bu tarih kokan anlamlı mekânı gezdikten sonra Anadolu Selçuklu Devleti’nin en önemli eserlerindin biri olan Sivas Gökmedrese ziyaretine gidiyoruz. Taç kapısının hayran bırakan taş işçiliği süslemeleri bir şaheserdir. Anadolu Selçuklu devletinin karakteristik sanatını birebir yansıtan bu yapıyı gördükten sonra, şehrin silüetinde yükselen diğer ünlü Selçuklu Dönemi eserleri olan Çifte Minareli Medrese ve Buruciye Medresesi’ni geziyoruz. Daha sonra, Eğri minaresiyle görenleri hayrete düşüren Ulu Cami'yi panoramik olarak görüyoruz. (3 senedir restorasyonu devam etmektedir), Akabinde verilen serbest zaman sonrası Çorlu'ya dönüşe geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki ÇORLU TRAVEL turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

NOT: Son zamanlarda global çapta yaşadığımız Covid-19 pandemik sebebiyle ülkemizde etkilenmiş ve alınan önlemler kapsamında normalleşmeye gidilme süreci başlamıştır. Bu süreçten etkilenen her sektör gibi Turizm sektöründe bazı değişikliklere gidilecektir.

Bunlar;

  • ​Yolculuk öncesi misafirlerin ateşi ölçülecektir.
  • Otobüslerimizde Sağlık, Ulaştırma ve İçişleri Bakanlığı son dakika genelgeleri dikkate alınarak gerekli önlemler alınmaktadır ve araçlarımız bakanlık tarafından belgeli temizlik şirketleri tarafından sürekli dezenfekte edilmektedir.
  • Araçlarımızda tek seferlik ücretsiz koruyucu maske dağıtılacaktır.
  • Araçlarımızda antiseptik el dezenfektanı, kolonya bulunacaktır.
  • Araçlarımızda ikram dağıtımı olmayacaktır.
  • Seyahat esnasında ve dinlenme tesislerinde sosyal mesafe kuralına uymak zorunludur.

Fiyata Dahil Hizmetler

*46 kişilik Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım 
*Araç İçi İkramlar
*Çevre Gezileri
*2 Gece Yarım Pansiyon Konaklama (akşam yemeği+sabah kahvaltısı)
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehberler 
*Seyahat Sağlık Sigortası (tur süresince)
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
*Çorlu Travel Refakati

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Tüm Öğlen Yemekleri
*Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
*Tüm Özel Harcamalar
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar    
*Müze Ören Yeri Giriş Ücretleri

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
17.09.2020850.00 TL1050.00 TL 850.00 TL0 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 5 Yaş 450.00 TL
6 - 12 Yaş 650.00 TL
Taksitler »

1.Ek Bilgiler

Ulaşım Araçları
  Mercedes Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, koltuk arkası tv ve USB girişi, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

2.İptal Şartları

*Ödemesi yapılmayan ön rezervasyonların kesinliği yoktur. Kesin kayıtlar ödemenin tamamı yapıldığında gerçekleşmektedir. 
*Rezervasyon esnasında kesinlikle koltuk numarası sözü ve garantisi verilemez. Konaklamalı turlarda oturma düzeninde her gün sıra atlayarak rotasyon uygulanır. Araçlarda bulunan 3 ve 4 numaralı koltuk rehber ve yardımcısına aittir.
*Rezervasyonda belirtilen ulaşım ve otel bilgileri kategorileri aynı kalmak koşuluyla değişiklik gösterebilir.
*Tura çıkılan bölgenin coğrafi yapısına, hava şartlarına ve tur konseptine uygun kıyafet, aksesuar ve ayakkabı tercih edilmelidir.
*Tura çıkarken düzenli kullandığınız ilaçları yanınıza almayı unutmayınız.
*Tur esnasında otobüs içerisinde veya yanınızda sürekli bulundurmanız geren eşyaları el bagajına almayı unutmayınız.
*Hava muhalefeti nedeni ile olabilecek değişikliklerden, acentemiz sorumlu değildir.
*Tur kalkmadan 1 gün önce lütfen tur kalkış saatini ve buluşma yerini büromuzdan teyit ediniz.
*Seyahat sırasında unutulan ve kaybolan eşyalardan acentemiz sorumlu değildir. 
*İptaller son 15 güne kadar yapılmaktadır.
*Rehberimiz programı tamamen gerçekleştirmek kaydı ile programın seyrinde değişiklik yapabilir. Rehberimizin tur sırasında verdiği saatlere misafirlerimizin uymaması sonucunda, tur programında yazdığı halde gezilemeyen yerlerden Çorlu Travel sorumlu değildir. Tur öncesi ve tur esnasında hava muhalefeti nedeniyle ve mücbir sebepler ile yapılamayan turlarda Çorlu Travel'in sorumluluğu yoktur.
*Turlarımız otel, otobüs, tur programı ve rehberlik hizmetleri ile bir bütündür, ayrı ayrı düşünülemez.
*Kalınacak yayla otelleri Bungalov ve standart yayla oteli yapısına sahip olup bungalov veya otel bölümündeki konaklamalar otel tarafından belirlenir. Otellerde yöresel yemek olma zorunluluğu yoktur. 
*Tur esnasında program yoğunluğundan dolayı bankamatik, döviz bürosu vs. bulmak her zaman mümkün olmadığından dolayı hazırlıklı olunmasında yarar vardır.
*Gerçekleştirilecek programlar içerisinde gün içinde uzun yollar kat edilebilir gerekli bilgilendirme rehberiniz tarafından yapılacaktır.
*Öğle yemeklerinde yöreye özgü ekonomik menüler oluşturulmaktadır.
*Öğle ve Akşam yemeklerinde bölge yoğunluğuna bağlı olarak gruplara ayrılan masalar kullanılır.
*Mola yerlerimiz; yoğunluk, tadilat vb. gibi mücbir sebeplerden ötürü mevki ve hizmet standartları açısından aynı olmak kaydıyla değiştirilebilir.
*Kullanılmayan ulaşım,konaklama,çevre gezileri vb.haklar geri iade edilmez.
*Turu satın almış olan misafirlerimiz web sitemizde yer alan kullanım sözleşmemizi kabul etmiş olur.
https://www.corlutravel.com/icerik-2570027-konaklama_tur_kayit_sozlesmesi.html

3.Vize Bilgileri

GALATYA (ÇORUM-AMASYA-TOKAT-SİVAS) TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZTur Bilgileri

Benzer Turlar

GÜNÜBİRLİK ŞİLE-AĞVA VE POLONEZKÖY TURU

GÜNÜBİRLİK ŞİLE-AĞVA VE POLONEZKÖY TURU

Günü Birlik

09.08.2020

150.00 TL

BOZCAADA TURLARI

BOZCAADA TURLARI

Günü Birlik

12.07.2020

175.00 TL

EGE RÜYASI TURU

EGE RÜYASI TURU

7 GECE-6 GÜN

06.07.2020

1990.00 TL

KARADENİZ RÜYASI TURU 06-12 TEMMUZ 2020

KARADENİZ RÜYASI TURU 06-12 TEMMUZ 2020

7 GECE-6 GÜN

06.07.2020

1790.00 TL

KULADOKYA VE PAMUKKALE TURU

KULADOKYA VE PAMUKKALE TURU

2 GECE-2 GÜN

10.07.2020

575.00 TL

KAPADOKYA TURU 10-12 TEMMUZ 2020

KAPADOKYA TURU 10-12 TEMMUZ 2020

2 GECE-2 GÜN

10.07.2020

550.00 TL

GÜNÜBİRLİK ANKARA TURLARI

GÜNÜBİRLİK ANKARA TURLARI

Günü Birlik

11.07.2020

175.00 TL

GÖKÇEADA TURLARI

GÖKÇEADA TURLARI

Günü Birlik

11.07.2020

160.00 TL

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2