GÜNÜBİRLİK ABANT-MUDURNU-GÖYNÜK VE TARAKLI TURU 18 EKİM 2020

ABANT, MUDURNU,GÖYNÜK ve TARAKLI TURU

18 EKİM 2020

 175 TL

Tur Hareket Noktaları;
03:30 Tekirdağ Sahil Truva Önü
03:30 Çerkezköy Eski Otogar Önü
04:30 Çorlu Kız Meslek Lisesi arkası ve Orion Avm Önü
05:05 Silivri Halk Bankası Önü (İstanbul yönü)
05:35 Mahmutbey Gişeleri (İbrahim Tatlıses Köprüsü)
05.50 Kavacık Durağı (Anadolu Yakası)

NOT :Hareket saatinden 20 dakika önce kalkış noktasında bulunmanız gerekmektedir.

ABANT-MUDURNU SAAT KULESİ-ARMUTÇULAR KONAĞI-YILDIRIM BEYAZIT CAMİİ ve HAMAMI- DEMİRCİLER ÇARŞISI-GÖYNÜK-ZAFER KULESİ-GAZİ SÜLEYMAN PAŞA CAMİİ-AKŞEMSETTİN TÜRBESİ-TARAKLI- YUNUS BEY CAMİİ-ÇORLU

  Sabah 04.30'da eski kız meslek lisesinin arkasından hareket ile başlar. İstanbul ve Düzce'yi takiben Abant’a doğru yol alıyoruz. Yol boyunca sağlı sollu kıvrılarak orman içerisinden yapacağımız yolculuğumuz nasıl bir doğa harikası ile karşılaşacağımızın sinyalini veriyor bize. Milli park girişinden içeri girip bir yanımızda göl manzarası, çam ağaçlarının nefis kokusu ve güzel görüntüsü diğer yanda orman, kuş sesleri içinde yürüyüşlerimizi yapıyoruz. Faytonla gezebilirsiniz. Dileyenler bol bol fotoğraf çekip gölün tadını çıkarabilir. Ardından Ahilik kültürünün devam ettiği, Osmanlı döneminden kalma eserleri kadar tavuk çiftlikleriyle de nam salmış Mudurnu'ya varıyoruz. Burada Mudurnu Saat Kulesini, bölgedeki Rumlardan etkilenerek yapılan Armutçular Konağı'nı panoramik olarak görüyoruz. Osmanlının ilk dönem eserlerinden olan Yıldırım Bayazıt Camii ve Hamamını geziyoruz. Mudurnu'daki gezimizi Demirciler Çarşısını gezerek tamamlıyoruz. Sonrasında Osmanlının ilk yerleşimlerinden geleneksel mimarisiyle ünlü Göynük’e varıyoruz. Öğle yemeği için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Göynük gezimize başlıyoruz. Gözümüze ilk çarpan yapı olan ve 1922 yılında yapılan Zafer Kulesi ziyaret edeceğimiz ilk durağımız, Gazi Süleyman Paşa Camii ve hamamı, Akşemsettin Türbesi ise bir sonraki durağımız olacak. Bakırcı dükkanlarını ve Göynük sokaklarını gezip daha sonra eski adı ‘Dablar’ olan ve bugün reklamlardan ‘’Mümkünlü’’ olarak tanıdığımız Taraklı’ya varıyoruz. Mimar Sinan tarafından yaptırılan 493 yıllık Yunus Bey Camii’ni gezip Etnografya galerisine geçiyoruz ve bir dönem okul olaraktan kullanılan tarihi bir konak olan galeride Taraklı evlerinin karakteristik özelliklerini buluyoruz. Taraklı gezimizin ardından Geyve, Kocaeli ve İstanbul’u takiben Çorlu'ya dönüşe geçiyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki ÇORLU TRAVEL turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

*46 kişilik Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım 
*Araç İçi İkramlar
*Program Dahilindeki Çevre Gezileri
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
*Milli Park giriş ücretleri
*Seyahat Sağlık Sigortası(tur süresince)
*
ÇORLU TRAVEL Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğle Yemekleri
*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
*Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

Tur Fiyatları

1.Ek Bilgiler

Ulaşım araçları:

Mercedes Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, koltuk arkası tv ve USB girişi, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

GÜNÜBİRLİK ABANT-MUDURNU-GÖYNÜK VE TARAKLI TURU 18 EKİM 2020 HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2