GÜNÜBİRLİK CUMALIKIZIK-BURSA TURU 08 KASIM 2020

195.00 TL

GÜNÜBİRLİK CUMALIKIZIK-BURSA TURU

08 KASIM 2020

195 TL

CUMALIKIZIK KÖYÜ-PANORAMA FETİH MÜZESİ-YEŞİL TÜRBE-ULUCAMİİ-OSMANGAZİ VE ORHANGAZİ TÜRBELERİ-TOPHANE-İNKAYA TARİHİ ÇINAR-ÇORLU

Sabah belirtilen noktalarda buluştuktan sonra İstanbul'u takiben Osman Gazi Köprüsünden geçerek kısa bir yolculuğun ardından Bursa'ya giriyoruz. Uludağ’ın kuzeyindeki dik etekler ile vadiler arasında kalan kızık köylerinden Cumalızık köyüne gidiyoruz. Burası tarihsel dokusunu iyi koruyabilmiş bir Osmanlı vakıf köyüdür. Köyün girişinde yerel yiyeceklerin satıldığı tezgahlar sizi karşılıyor. Bütün sokaklar Arnavut kaldırımı, Uludağ’dan kaynaklanan soğuk suların aktığı organik sokak dokusu, tarihi camisi-hamamı-çınarları, yakın çevredeki kilise kalıntısı ve geleneksel yaşam biçimini tanıma imkanı buluyoruz. Dünya’nın en dar aralığı olan Cin aralığını görüyoruz. Serbest zaman sonrasında Bursa şehir merkezine gidiyoruz. İlk durağımız Panorama 1326 Fetih Müzesini ziyaret ediyoruz. Çelebi Mehmed için yaptırılan ve cephelerini süsleyen yeşil, turkuaz kabartma çinilerin rengiyle anılan Yeşil Türbe’yi ziyaret ediyoruz. Daha sonra Evliya Çelebi’nin ifadesiyle Bursa’nın Ayasofya’sı Ulu Camii oluyor. Ulu camii gezimizin ardından Kozahan ve Kapalı çarşıda kısa bir veriyoruz. Osmanlı tarihine yakından tanıklık etmiş Osmangazi ve Orhangazi türbelerini ziyaret ediyoruz. Tophane’de kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Fotoğraf molasından sonra Uludağ’a çıkan yolun üzerindeki İnkaya Köyü’nde devasa çınarda çay kahve molası veriyoruz. Tarihi çınar yaklaşık 600 yaşının üzerindedir. Çorlu’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki ÇORLU TRAVEL turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

*46 kişilik Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım 
*Araç İçi İkramlar
*Program Dahilindeki Çevre Gezileri
*Turizm Bakanlığı’ndan Kokartlı Profesyonel Rehberlik Hizmeti
*1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Mesleki Sorumluluk Sigortası
*Seyahat Sağlık Sigortası(tur süresince)
*Serpme Köy Kahvaltısı
*
ÇORLU TRAVEL Güvencesi

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Öğle ve Akşam Yemekleri
*Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri
*Molalar ve Ekstra Yiyecek, İçecek Harcamaları

 

Tur Fiyatları

TarihKişi BaşıÇocukTaksitler
08.11.2020195.00 TL0 - 4 Yaş Ücretsiz
5 - 12 Yaş 180.00 TL
Taksitler »
Turun düzenlendiği günler:Pazar

1.Ek Bilgiler

Ulaşım araçları:

Mercedes Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, koltuk arkası tv ve USB girişi, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;
Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz.

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

GÜNÜBİRLİK CUMALIKIZIK-BURSA TURU 08 KASIM 2020 HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2