YUNANİSTAN-MAKEDONYA-KOSOVA-BULGARİSTAN TURU

199.00

YUNANİSTAN-MAKEDONYA

KOSOVA-BULGARİSTAN TURU

28 EKİM-01 KASIM 2020    

OHRİD(1)-ÜSKÜP(2)-SOFYA

4 GECE-5 GÜN 
3 GECE OTEL KONAKLAMASI

199 €  

Tur Hareket Noktaları;

19:30 Çerkezköy Eski Otogar Önü
20:30 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi Arkası 
21:00 Tekirdağ Sahil Truva Önü
22:00 Malkara Pullukçu Petrol
22:15 Keşan Dörtyol(Yunanistan İstikameti)

1.Gün: 20:30 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi Arkası Belirtilen noktalarda buluştuktan sonra Tekirdağ, Malkara üzerinden İpsala (Türk), Kipi(Yunan) sınır kapılarında gümrük & pasaport işlemleri sonrası Yunanistan’a giriş yapıyoruz.

2.Gün: YUNANİSTAN-BİTOLA(MANASTIR)-RESNE-OHRİD
  Şehir turumuz esnasında ilk durağımız şehrin merkezinde, bulunduğu caddeye ismini vermiş Selanik'te ki en önemli kiliselerden biri olan Aya Dimitros kilisesi olacaktır. Bu güzel yapının ardından Aya Dimitros ile aynı cadde üzerinde bulunan Ulu Önder Atatürk'ün Evi’ni(Türkiye Cumhuriyeti Selanik Başkonsolosluğu) ziyaret ediyoruz. Makedonia & Trakya & Balkanlık Binası, Aristoteoles Üniversite Kampüsü, Hamza Bey Camii, B.İskender Heykeli, Hamidiye Çeşmesi, Beyaz Kule, Kordon, Döner Kule, Fuar meydanı panoramik olarak göreceğimiz yerler arasındadır. Beyaz Kule’nin meydanında serbest zaman veriyoruz. Yunanistan gezimiz sonrasında Makedonya’ya geçiyoruz. Balkanlar’ın en eski şehirlerinden biri olan, Makedonya’nın tarih ve kültür cenneti Manastır’a (Bitola) varıyoruz. Makedonya’da da Manastır anlamına gelen `Bitola’ adıyla anılan bu güzel şehri Mustafa Kemal Atatürk’ün mezun olduğu İdadiyi (Askeri Lise) ve buradaki Atatürk Müzesi’ni de ziyaret ediyoruz. Restore edilmiş, birkaç katlı evleriyle, sağlı sollu kafeleri ve mağazalarıyla tam bir butik sokak Şirok Sokağı, Eski Çarşı (Osmanlı Bedesteni), Yeni Camii, İshak Çelebi Camii, saat kulesi ve şarkılarda geçen Manastır’ın ortasındaki çeşme göreceğimiz yerler arasında. Serbest zamanda, Manastır'da yerel bir restoranda alacağımız öğle yemeğinin ardından, 1908 yılında Enver Bey ile beraber dağa çıkan ve II. Abdülhamid’in meşrutiyeti yeniden ilan etmesiyle sonuçlanan Jön Türk Devrimi’nin öncülerinden Niyazi Bey’in memleketi olan Resne'ye gidiyoruz. Burada Niyazi Bey’in Fransa’daki Château de Chenonceau’yu örnek alarak yaptırdığı evi ziyaret edeceğiz. Makedonya'nın en güzel şehirlerinden, turizm cenneti, dar sokaklarındaki eski evleri, kiliseleri ve manastırları, zengin kültürel yapısı, yemyeşil doğası ve pırıl pırıl gölüyle Ohrid'e doğru hareket ediyoruz. Ohrid'e varışın ardından yapacağımız şehir turunda; Arkeolojik kazıların yapıldığı bir alanın ortasında yer alan, Ohrid’deki en önemli kilisesi Sveti Klimenti Panteleimon Manastırı, Roma döneminden kalma anfi tiyatro, Car Samuel Kalesi, Oscar'a aday olan Sveti Jovan Kaneo Kilisesi, Çınar Meydanı görülecek yerlerdir. Ohrid çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz sonrasında otelimize transfer. Geceleme otelimizde. Gece misafirlerimiz ile birlikte canlı müzik eşliğinde Makedon gecesine gidiyoruz.

3.Gün: TETOVA(KALKANDELEN)-ÜSKÜP
   Otelde alınan kahvaltı ve odaların boşaltılmasının ardından otobüslerimizle otelimizden hareket ediyoruz. İlk olarak, Makedonların Tetova olarak adlandırdığı, Osmanlı döneminde kullanılan adıyla Kalkandelen ilk durağımız olacak. Burada, 1438 yılında inşa edilmiş, güzelliği dillere destan olan Alaca Cami'yi ziyaret edeceğiz. Alışılagelmiş camilerden çok farklı bir mimariye sahip, adını da mimarisinden alan bu eseri ziyaret ettikten ipek yolu üzerinde kurulmuş olan Kanuni’nin vezirlerinden Sersem Ali Baba tarafından 16.yüzyılda kurulan 500 yıllık Hacıbektaş Harabati Baba Tekkesi’ni panaromik olarak görüyoruz.Matka Kanyonuna gidiyoruz. Osmanlı İmparatorluğunun 500 seneden fazla hüküm sürdüğü ve hala eser ve Müslüman nüfusuyla eski zamanları yaşatmayı başarmış Makedonya’nın başkenti Üsküp’e geçiyoruz. Yahya Kemal Beyatlı’nın doğduğu şehir olan Üsküp’teki turumuza Üsküp Kalesiyle başlıyoruz. Devamında tarih boyunca şehrin ticari faaliyetlerinin merkezi olan ve günümüzde de önemini yitirmemiş, taş sokakları ve tarihi binaları ile Türk Çarşısı, çarşıdaki kuyumcular sokağı, Davut Paşa Külliyesi, Mustafa Paşa Camii, Yahya Paşa Camii, Sultan Murat Camii, Çifte Hamam, Sulu Han, Kapan Han, Kurşunlu Han, ve devamında 16. yy’dan kalma 2. Sultan Murat tarafından başlatılan, Fatih Sultan Mehmet tarafından bitirilmiş olan Vardar Nehri üzerine kurulu Taş Köprü ile başlıyoruz. Devamında Üsküp Meydanı, geçen sene yapımı bitirilen ve Yunanistan ile diplomatik sorun olan devasa Büyük İskender heykeli, Kral Samuel heykeli, Rahibe Teresa Anıtı, Rahibe Teresa’nın Evi görülecek yerler arasındadır, gördükten sonra serbest zaman ve Üsküp’teki otelimize transfer. Geceleme otelimizde. 
 

4.Gün: PRİŞTİNA-PRİZREN-ÜSKÜP
  Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Üsküp'teki otelimizden ayrılarak Kosova’ya hareket ediyoruz. 2008 Şubatı’nda Sırbistan’dan tek taraflı olarak bağımsızlığını ilan etmiş ve Türkiye’nin de aralarında olduğu birçok devlet tarafından tanınmış olan, Osmanlı tarihinde de birçok dönemde kilit roller üstlenmiş Kosova’nın başkenti Priştina’ya varış. Tarihi 15 asır geriye kadar giden bu güzel şehri tanıtan panoramik bir şehir turu yapacağız. Panoramik turumuz esnasında 19. yüzyıldan kalma Saat Kulesi, Kosova Müzesi, Osmanlılar’ın 15. yüzyılda yaptırdığı Fatih Sultan Mehmed Külliyesi, Yaşar Paşa Camii ve 1389 Kosova Muharebesi sonucu burada öldürülmüş Osmanlı Padişahı I. Murad Hüdavendigâr’ın türbesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Öğle yemeğimizin yerel bir restoranda alınmasının ardından alışveriş ve kişisel ihtiyaçlarınız için serbest ve Prizren’e hareket. Varışımızın ardından yürüyerek yapacağımız turda Osmanlı İmparatorluğu döneminde 37 cami inşa edilen bu şirin kenti tanımaya başlıyoruz. Turumuzda göreceğimiz ilk eser, süslemeleriyle ünlü Sinan Paşa Camii'dir. Türkiye Cumhuriyeti tarafından geçtiğimiz yıllarda restore edilen Gazi Mehmet Paşa Hamamı, içindeki çeşmeden ötürü bu ismi alan meydan Şadırvan, Taş Köprü ve Osmanlının 1455'te şehri ele geçirdikten hemen sonra inşa ettikleri ilk eser olan Namazgah şehirde görülecek diğer yerlerdir. Alışveriş ve kişisel ihtiyaçlarınız için serbest. Üsküp'teki otelimize geri dönüş ve konaklama. 

5.Gün: ÜSKÜP-SOFYA-ÇORLU
 Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, Üsküp'ten ayrılıyoruz. Bulgaristan'daki sınır işlemleri sonrasında Sofya şehir turumuza başlıyoruz. Sofya’da ilk yerleşimin M.Ö. 8. yüzyıl civarında Serdi adlı Trakya kabile tarafından kurulduğu düşünülüyor. Daha sonra Roma İmparatorluğu’na dahil olan bölge, bu kabileden dolayı Serdica adıyla anılıyormuş. 1376 yılında buradaki Aya Sofya Kilisesi’nden dolayı halk arasında Sofya olarak anılmaya başlanmış. Sofya’da gezilip görülecek yerler arasında; kentin simgelerinden olduğu kadar dünyanın 2. en büyük Doğu Ortodoks katedrallerinden biri olan Alexander Nevsky Kilisesi, yanındaki Aziz Sofia Kilisesini (Ayasofya), çağlar boyunca yıkıma uğramış ve birçok kez yeniden inşa edilmiş ortaçağ kilisesi St. Nedelya kilisesi, Serdica’nın kalıntıları üzerine inşa edildiği söylenen Aziz George Rotunda Kilisesi, Sofya’da bulunan en eski yapı olma özelliğine sahiptir. UNESCO tarafından koruma altına alınmış olan yapı, dikkat çekici bir mimari yapıya ve kubbesinde birçok farklı zamanda yapılmış olan nefes kesici fresk süslemelere sahiptir. Sofya’nın en zarif, tipik bir Rus kilisesi olarak nitelenen Aziz Nikolas Kilisesi, ülkenin en büyük ve en eski tiyatrosu Ivan Vazov Ulusal Tiyatrosu, Başbakanlık, Parlamento, Sofya Üniversitesi, Parlamentonun bulunduğu meydanın ortasında Rus-Türk Savaşında Bulgaristan’a özgürlüğünü kazandıran Rus İmparatoru 2. Alexander’ın onuruna dikilmiş olan Tsar Osvoboditel, Sofya’nın merkezindeki tek cami olan Banya Bashi Camii (Kadı Seyfullah Efendi Camii), eski Kraliyet Sarayı şimdilerde ise Ulusal Kültür Sarayı görülecek yerler arasındadır. Plovdiv'i panoramik olarak görüyoruz ve Edirne Kapıkule Sınır Kapısında, gümrük ve pasaport işlemlerinin ardından Türkiye'ye giriyoruz. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz. 

Fiyata Dahil Hizmetler

*Ohrid'te 4 Yıldızlı Otelde 1 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
*Üsküp'te 4 Yıldızlı Otelde 2 Gece Oda Kahvaltı Konaklama
*Travego Lüks Otobüslerle Ulaşım 
*Araç İçi İkramlar (soğuk içecekler ve kek,günde 1 defa 500 ml su)
*Program Dahilindeki Çevre Gezileri
*Profesyonel Rehberlik Hizmetleri
*Çorlu Travel Refakati

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Müze Ören Yeri Girişleri
*Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar   
*Öğlen ve Akşam Yemekleri 
*Vize Ücreti Hizmet Bedeli Dahil 135 € (İstanbul’dan alınacak olan vizelerin fiyatı değişiklik gösterebilir.)
-Yeşil Pasaport Sahiplerine Vize Gerekmemektedir.
*Zorunlu Seyahat Sigortası -10 €, 65 yaş ve üstü için 15 € (Vizesi olanlar, AB Vatandaşları ve Yeşil Pasaport sahipleri için)
*Yurtdışı Çıkış Fonu 50 TL

Tur Fiyatları

Tarih İki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek Kişi Ek Yatak1. ÇocukTaksitler
28.10.2020199.00279.00 199.000 - 2 Yaş Ücretsiz
3 - 11 Yaş 175.00
Taksitler »

1.Ek Bilgiler

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

YUNANİSTAN-MAKEDONYA-KOSOVA-BULGARİSTAN TURU HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

Benzer Turlar

GÜNÜBİRLİK BULGARİSTAN PLOVDİV TURU

GÜNÜBİRLİK BULGARİSTAN PLOVDİV TURU

Günü Birlik

26.09.2020

20.00

KUZEY BULGARİSTAN TURU

KUZEY BULGARİSTAN TURU

2 GECE-2 GÜN

23.10.2020

79.00

YUNANİSTAN-MAKEDONYA-KOSOVA-BULGARİSTAN TURU

YUNANİSTAN-MAKEDONYA-KOSOVA-BULGARİSTAN TURU

4 GECE-5 GÜN

28.10.2020

199.00

10 KASIM'A ÖZEL YUNANİSTAN SELANİK TURU

10 KASIM'A ÖZEL YUNANİSTAN SELANİK TURU

2 GECE-2 GÜN

06.11.2020

99.00

BULGARİSTAN SOFYA ve PLOVDİV TURU

BULGARİSTAN SOFYA ve PLOVDİV TURU

2 GECE-2 GÜN

13.11.2020

69.00

KIBRIS TURU

KIBRIS TURU

3 GECE-4 GÜN

16.11.2020

1900.00 TL

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2