Vize Sözleşmesi

 

VİZE İŞLEM SÖZLEŞMESİ

 

I - SÖZLEŞMENİN TARAFLARI

ÇORLU TRAVEL TURİZM SEYAHAT SAN.VE SAN.TİC.LTD.ŞTİ

Kemalettin mah.Salih Omurtak Cad.Tülümenler İş Mrk.No:198/116 Çorlu/TEKİRDAĞ

Tel: 0 282 654 95 95

Fax: 0 282 654 95 94
 

Müşteri Adı, Adres-Tel: ………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..........................................................................................................................................................................................................

II – KONU

Is bu sözleşmenin konusu ÇORLU TRAVEL aracılığı ile müşterinin yurt dışına çıkış için gerekli vize takip işlemini ÇORLU TRAVEL’ın üstlenmesini talep etmesi nedeni ile ÇORLU TRAVEL tarafından müşteriye verilecek vize hizmetine ilişkin usul ve esasların düzenlenmesidir.

 

III – VİZE EVRAKLARININ TESLİMİ

Vize Başvurusu için gerekli olan Büyükelçiliğin bildirdiği evraklar, vize masrafları, başvuru yapılan ülkede seyahat sigortası zorunlu kılınıyor ise seyahat sigortası ücreti ve hizmet bedeli eksiksiz olarak, müşteri tarafından ÇORLU TRAVEL‘e teslim edilmelidir. Teslim edilen pasaportun talep tarihinden en az 6 ay geçerlilik süresinin bulunması zorunludur. Başvuru için son 10 yıl içerisinde alınan pasaportlar geçerlidir.

 

IV – VİZE İŞLEMLERİNİN TAKİBİNDE TARAFLARIN SORUMLULUKLARI

•Müşterinin ÇORLU TRAVEL e, geçersiz pasaport teslim etmesi ve bu nedenle vizenin çıkarılamaması veya müşterinin Büyükelçilik tarafından belirlenen evrakları eksiksiz teslim etmesi veya Büyükelçiliğin evrakların tam olarak teslim edilmiş olmasına rağmen ek evrak istenmesi veya Büyükelçiliğin müşteri ile şahsen görüşme istemesine rağmen müşterinin gitmemesi nedeni ile vize alımının gerçekleştirilememesi durumunda, ÇORLU TRAVEL 'in sorumluluğu olmayıp, vize işlemleri için yapılan harcamaların da iadesi talep edilemez. Ancak ÇORLU TRAVEL başvuruyu eksik evrak nedeni ile yapmamışsa veya henüz harçlarını yatırmamışsa % 25 lik bedel kesilmek sureti ile bakiye kısmı müşteriye iade edilir.

•Müşteri, tüm evraklarını zamanında teslim etmiş ve ÇORLU TRAVEL zamanında başvuru yapmış olmasına rağmen Büyükelçilik tarafından seyahatin başlangıç gününe kadar pasaportlar teslim edilmezse ÇORLU TRAVEL 'in sorumluluğu olmayacaktır.

•Vize başvurusunun reddi halinde ÇORLU TRAVEL, vize masraf ve hizmet bedelinin tamamını alma hakkına sahip olacaktır.

•Müşterinin ahlak kurallarına aykırı hareketleri neticesinde vizenin alınmaması durumunda ÇORLU TRAVEL 'in sorumluluğu olmayacaktır.

•Büyükelçilikler tarafından istenen ek belgeler müşteriye faks, telefon veya mail yolu ile bildirilecek olup, bu bildirime rağmen eksiklik müşteri tarafından tamamlanamazsa ve vize bu nedenle alınamazsa ÇORLU TRAVEL Sorumluluk kabul etmeyecek ve vize ücreti ÇORLU TRAVEL tarafından tahsil edilecektir.

•Tüm vize işlemleri geçerli olarak yapılmış olmasına rağmen gidilen ülkede herhangi bir nedenle içeri sokulmayan veya vizeleri tamam olmasına rağmen Türkiye den çıkışına izin verilmeyen müşterilere herhangi bir geri ödeme yapılmayacak ve bu durumdan doğacak zararlardan ÇORLU TRAVEL sorumlu olmayacaktır.

•Vize Giriş-Çıkış tarihlerindeki hatalı düzenlemeler nedeni ile vize alınması durumunda, hata vize formunun ÇORLU TRAVEL tarafından yanlış doldurulmasından kaynaklanıyor ise vize harçları ve vize gideri dışında kalan bakiye müşteriye iade edilecektir. Giriş-Çıkış tarihlerindeki hata Büyükelçilikten kaynaklanmış ise ÇORLU TRAVEL 'in sorumluluğu yoktur.

ÇORLU TRAVEL 'in hiçbir şekilde Büyükelçilikler üzerinde yaptırım gücü veya edimlerini taahhüt edebilme yetkisi yoktur. Büyükelçiliklerdeki gecikmeklerden ve değişik aksamalardan ÇORLU TRAVEL sorumlu değildir. Büyükelçilik tarafından iade edilen belgeler ÇORLU TRAVEL tarafından müşteriye teslim edilir.

•Çorlu içindeki ve dışındaki evrakların ulaştırılması için gerekli kargo bedeli müşteriye ait olmak üzere, ÇORLU TRAVEL Kemalettin mah.Salih Omurtak Cad.Tülümenler İş Mrk.No:198/116 Çorlu/TEKİRDAĞ

ÇORLU TRAVEL vize için gereken ücreti peşin almakla birlikte, ücret alınmadığı takdirde ÇORLU TRAVEL vize işlemlerine başlamayacaktır.

ADI SOYADI: KAŞE/İMZA:


 

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

0 282 654 95 95