YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024

250,00 EUR
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024
 • YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024

YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI

TURU

19-21 TEMMUZ 2024

4 GECE - 3 GÜN
2 GECE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

1 HAZİRAN'A KADAR

275 € YERİNE 250 €

Tur Hareket Noktaları; 18'İ 19 TEMMUZA BAĞLAYAN GECE ÇIKIŞ

00.00 Çerkezköy Eski Otogar Önü
01.00 Çorlu Eski Kız Meslek Lisesi Arkası
01.30 Tekirdağ Sahil Truva Önü
02.00 AhiEvren Köyü Girişi

 Saat 01.00’de Çorlu Eski Kız Meslek Lisesinin arkasından hareket.Tekirdağ, ve Çanakkale’yi takiben Ayvalık’a varıyoruz.

1. GÜN: MERKEZ-GERA-AGIASOS 
Sabah saat 08:00’da Ayvalık Gümrük’ te buluşup, gümrük işlemlerimizin ardından Ege Denizi’nin maviliklerinde 1,5 saat sürecek deniz yolcuğumuza saat 09:00 itibariyle başlıyoruz. Yaklaşık olarak saat 10.30 da Midilli Gümrük’te oluyoruz. Buradaki işlemlerin ardından müsaitlik durumuna göre çarşıda ki kafelerde kısa bir ihtiyaç molası ve serbest zaman verdikten sonra Midilli şehir turuna Ermou caddesini gezerek başlıyoruz. Öncelikle Ermou Caddesi başlangıcındaki Agios Therapon Kilisesi , Metropolitan kilise, Eski Osmanlı Çarşısı , Yeni camii ve Çarşı hamamı gibi tarihi eserleride görerek rehber eşliğinde tanıtıcı yürüyüş yapıyoruz. Çarşı turumuzun sonunda Panoskala bölgesinde bizi bekleyen aracımıza binip öğle yemeğine geçiyoruz. Öğle yemeği molamızın ardından Ada'nın güneyinde bulunan sonsuz zeytin ağaçlarının yer aldığı Barbaros'un memleketi Gera Körfezi'nden geçip Agiasos'a geliyoruz. Adanın en geleneksel köylerinden Agiasos dağ köyüne hareket ediyoruz. Köye özgün tahta oyma mobilya, seramik ve dantel işleri sergileyen şirin çarşısını gezerek ünlü adak yeri Meryem Ana Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Çarşı meydanında mor salkımlı asmaların altında kumda pişen kahvelerimizi yudumluyoruz. Serbest vakit ve alışveriş molamızın ardından belirlenen saatte buluşup konaklamamızı yapacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz.

2. GÜN: SIGRI-ERESSOS-PETRA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 09.00’da otelimizden ayrılıyor ve Midillinin en güzel denizinin bulunduğu bunun yanı sıra Fosil ormanlarının olduğu Sigri ve Eresos'a  gidiyoruz. Sigri’ ye yaklaşırken eşsiz bir manzara bizleri karşılıyor. Sigri, ortasında bir ada bulunan ve iki ayrı sahile “bakacak” şekilde kurulan bir köydür. Dünya çapında tek olan fosil ormanı buradadır ve  sadece bunu görmek için bile Midilli’ yi ziyaret etmeye değer. Fosil orman kuzey Ege alanındaki yanardağ faaliyetinden dolayı 20 milyon yıl önce oluşmuştur. Fosilleşmiş gövdelerin bir kısmı, özellikle Nisiopi adacığı yakınında,  Sigri’ nin karşısında, deniz altında bulunmaktadır Burdaki fosil orman müzesi 20 milyon öncesinden günümüze kadar gelmiş fosil , mermerleşmiş ağaç gövdelerine dokunma fırsatı sunuyor. Girişi ücretli ( kişi başı 5€ - extra ) olan Sigri’ deki Lesvos Fosil Parkı Doğal Tarih Müzesini arzu eden misafirlerimizle gezebileceğiz. Müzenin girişinde, merdivenlerin etrafında, aromalı bitkilere ve fosil ağaç gövdelerine ağırlık verilmek üzere, Yunan florasının örneklerini görebilirsiniz. “Fosil Orman” ı ise gezegende 3,5 milyar yıl önce ortaya çıkan ilk tek  hücreli organizmalardan gelişmiş bitkilerin ortaya çıkmasına ve fosil ormanın oluşmasına kadar, bitkilerin yeryüzündeki gelişimini itina ile göstermektedir. Ayrıca müze ziyaretimizden sonra Sigri'de bulunan ve 1757 yılında yapılmış Osmanlı kalesini de ziyaret ediyoruz ve  Sigri sokaklarından yürüyerek sahil kısmına varıyoruz. Burada eski camiden dönüştürülen köy kilisesinide görerek aracımızla buluşuyoruz. Otantik büyük bir köy olan ve bütün çağlaron en büyük lirik şairi Sappho'nun memleketi Eresos'a doğru yol alıyoruz.Meydanda, bir anıt gibi dikilmiş Sappho Heykeli dikkatinizi çekecektir. Eressos daha çok , ana beldeden 3 km uzaklıkta olan ve Midilli'nin en güzel denizine sahip olan Skala'daki sahiliyle bilinmektedir. Birkaç kilometrelik bir kumsal ve yemekle içkiden tutun da eğlenceye kadar çok fazla eğlence alternatifi olan bir kumsaldır .Buradaki öğlen yemeği ve yüzme molamızı veriyoruz.Molamızın ardından akşam gerçekleşecek Yunan Sirtaki Gecesi'ne hazırlanmak için otelimize gidiyoruz. Saat 21.00’da yine geleneksel Midilli Adası yemekleri ve Yunan dansları eşliğinde, unutamayacağınız doğal, orijinal Yunan Sirtaki Gecesini yapıyoruz.(EKSTRA) Konaklama otelimizde. 

3. GÜN: PETRA-MOLIVOS-MANDAMADOS-THERMI-AYVALIK-ÇORLU
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası saat 09.00’da otelimizden ayrılıp Petra'ya doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz ile 114 basamaklı Manastırı görüyoruz. Hala bu Manastır içinde ayinler yapılmakta ve çanlar çalmaktadır.Manastır sonrası Petra'nın çarşısında alışveriş için serbest zaman veriyoruz.Günümüzün ikinci durak yeri olan Molivos’ a geliyoruz. Mimarisi, Tarihi ve Romantizmi ile Dünya’ya ün salmış, Unesco ödüllü, Osmanlı Camii, Çeşme ve Cumbalı evlerin süslediği Molivos ’un arnavut kaldırımlı, özgün sokaklarında rehber eşliğinde geziyoruz. Molivos gezimizin ardından Molivos gezimizin ardından yemek ve yüzme molası veriyoruz.Molamızın ardından diğer durağımız olan Mandamados köyüne doğru yola çıkıyoruz.Yol üzerinde  Ünlü yazar Stratis Mirivilis’ in köyü Skamnia’ dan geçerek Mandamados’ a gvarıyoruz. Burada sadece Ortodoks alemi için değil, tüm insanlar için mucizeler yaratmış çok özel bir yer olan Başmelek Taksiarhis Manastırı ve Kilisesi’ni ziyaret ediyoruz. Dua, dilek ve adaklarımızı sunarak ve daha iyi yarınlar dileyerek ayrılmadan önce Manastır avlusundaki kafeteryada Ballı Yoğurt ve Lokma molası veriyoruz. Buradaki molamızın ardından Türkiye ve Ege denizini sol tarafımıza alarak adanın merkezine doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Osmanlı Dönemi sonrasının en lüks oteli olan bahçesinde hala doğal kükürtlü suyun bulunduğu mübadeleden sonra kapatılan  Sarlıca Palas’ı da görerek Thermi kasabasının içinden geçiyoruz.Saat 17.00 civarında Midilli Limanına varıyoruz.Gümrükte ki,freeshop alışverişimizin ardından,saat 18.00 feribotu ile Ayvalık'a doğru hareket ediyoruz.  1,5 saatlik deniz yolculuğumuzun ardından Ayvalık Gümrük’e geliyoruz. Gezimizin ardından Çorlu’ya doğru yolculuğumuza başlıyor. Siz değerli misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakarak, bir sonraki ÇORLU TRAVEL turumuzda yeniden görüşmek üzere vedalaşıyoruz.

Fiyata Dahil Hizmetler

*46 Kişilik Mercedes Travego veya Tourismo 2+2 Lüks Otobüslerle Ulaşım
*Ayvalık-Midilli Gidiş-Dönüş Feribot Ücreti
*2 Gece Otelde  Konaklama ve 2 Sabah Kahvaltısı
*Şehir vergileri
*Gidiş ve Dönüşte Araç İçi İkramlar(çay , kahve,kek  ve su günde 500 ml )
*Program Dahilindeki Çevre Gezileri
*Profesyonel Türkçe Rehberlik Hizmeti
*
Çorlu Travel Refakati

Fiyata Dahil Olmayan Hizmetler

*Schengen Vize Ücreti  (Kapıda ödenecektir )
*Yurtdışı Çıkış Fonu: 150 TL, Ayvalık Liman Vergisi: 50 TL
*Zorunlu Seyahat Sigortası (10 €)
*Müze ve Ören Yerleri Giriş Ücretleri, 1 Akşam Yemeği 
*Ekstra Belirtilen Turlar

***Bu tura katılacak olan misafirlerimizin hali hazırda Schengen Vizesi,BG oturum kartı,BG pasaportu veya Yeşil Pasaportlular adaya direk olarak geçebileceklerdir.***

Midilli Adasına kapıda vize uygulamasıyla geçmek isteyen misafirler 10 Temmuz 2024 tarihine kadar aşağıdaki evrakları tarafımıza ulaştırmak zorundadırlar,Aksi halde kapıda vize uygulamasına katılamazlar.

1) VİZE BAŞVURU FORMU (Bizden temin edilir)

2) 2 ADET BİOMETRİK FOTOĞRAF.

3) NÜFUS CÜZDANI FOTOKOPİSİ.

4) PASAPORT FOTOKOPİSİ (VARSA ESKİ SCHENGEN VİZELERİNİN FOTOKOPİSİ).

5) BANKA HESAP HAREKETLERİ DÖKÜMÜ ( Başvuru yapacak kişinin banka hesabında minimum 450 euro olması gerekmektedir, *İNTERNET BANKACILIĞINDAN ÇIKARILAN DÖKÜM YETERLİDİR*)

6) YURTDIŞI SEYAHAT SAĞLIK SİGORTASI (Bizden temin edebilirsiniz, 10 €)

Not :

-Kapıda vize uygulaması en fazla 7 gün ve tek girişlidir.

-Pasaportunda K.K.T.C. giriş damgası bulunanlar, Yunanistan'a giriş yapamazlar. 

-Daha önce Schengen vize başvurusu ret edilmiş kişilerin başvurusu kabul edilmemektedir.

-Kapıda vize sadece başvurduğunuz ada için geçerlidir, başka adaya geçişinize izin verilmemektedir.

-Eksik evrak ile başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecek olup, tüm sorumluluk yolcuya aittir.

-Kapıda vize uygulaması en fazla 7 gün ve tek girişlidir. 

-Kapı vizeli misafirlerimizin Midilli gümrüğünün yoğunluğuna bağlı olarak gümrükten çıkış yapması 1 veya 4 saat sürebilir.

-Bu sebeple yanlarına su ve atıştırmalık vb. bir şeyler alabilirler. Kapı vizesi Midilli Gümrük Polisi sizleri gördükten sonra onaylanır. Gecikmeden Çorlu Travel Turizm sorumlu değildir

NOT: 5 GÜN ÖNCE EVRAKLARIN OFİSİMİZE TESLİM EDİLMESİ GEREKMEKTEDİR

18 yaş üzeri 100 € VİZE ÜCRETİ ALINIR

0 – 18 YAŞ ARASI 50 € VİZE ÜCRETİ ALINIR.

Tur Fiyatları

TarihMüsaitlikİki Kişilik Odada
Kişi Başı
Tek KişiEk Yatak1. Çocuk
19.07.2024Müsait250,00 €325,00 €250,00 €0 - 4 Yaş 175,00 €
5 - 12 Yaş 225,00 €

1.Ek Bilgiler

Ulaşım Araçları
Mercedes Travego: 46+1+1 koltuklandırma, ABS, ASR, klima, koltuk arkası tv, bazılarında internet, 2 adet monitör, 2 adet buzdolabı, su ısıtıcılı mutfak ünitesi, okuma lambaları, rehber anonsu için ses sistemi, CD ve DVD oynatıcı.

1618 NOLU ZORUNLU SEYAHAT SIGORTASI KAPSAMI;
 Acentenin iflası veya herhangi bir nedenle paket tur hizmetinin verilememesini kapsar. Sağlık sigortası değildir, tedavi masraflarını karşılamaz. 

2.İptal Şartları

3.Vize Bilgileri

Tek Çıkışlı Midilli Kapı Vizesi Gerekli Evraklar
-TC Kimlik Fotokopisi
-Pasaport Fotokopisi
-1 Adet Biometrik Fotoğraf
-Vize Başvuru Formu

 

YUNANİSTAN MİDİLLİ ADASI TURU 19-21 TEMMUZ 2024 HAKKINDAKİ GÖRÜŞLERİNİZ

Bu tur için toplam puanınız

Tur ne kadar eğlenceliydi?

Rehberler ne kadar ilgiliydi?

Oteller / yemekler nasıldı?

Tur güzergahı nasıldı?


Tur Bilgileri

© 2018 Tüm Hakları Saklıdır. Acente 2

0 282 654 95 95